De heraanleg van de Cardijnlaan is volop bezig. De wegeniswerken aan het kruispunt Kardinaal Cardijnlaan - Abingdonstraat - Pater Segersstraat werden reeds uitgevoerd, enkel de groenaanplant moet nog gebeuren (dat hoop ik toch).
De straat werd ingericht als woonerf met gemengd verkeer in twee richtingen op een rijweg van 5 meter breed. Voor de voetgangers is er enkel aan de onpare kant van de Kardinaal Cardijnlaan een smal pad in grint, dat door de meeste voetgangers echter niet of slechts gedeeltelijk gebruikt wordt. Het fundamenteel probleem is dat de inrichting van het openbaar domein niet geschikt is om de grote verkeersintensiteiten op te vangen, vooral in de spitsuren, op een kruispunt dat deel uitmaakt van een invalsweg voor auto's en fietsen, dat deel uitmaakt van een busroute en dat met twee basisscholen en het Welzijnshuis in de buurt ook veel bestemmingsverkeer te verwerken krijgt.
Bijkomend:
- stel ik vast dat in het plan dat goedgekeurd werd door de gemeenteraad in september 2021 een ruime betonstrook voorzien is ter hoogte van het beeld van Kardinaal Cardijn, maar dat deze niet is uitgevoerd waardoor de voetgangers noodgedwongen gebruik maken van de rijweg;
- vrees ik dat zich op het kruispunt Gorinchemstraat - Kardinaal Cardijnlaan vergelijkbare problemen zullen voordoen. Ook hier krijgen we immers de combinatie van een smalle rijbaan, druk verkeer en een totaal gebrek aan voorzieningen voor de voetgangers.